Bireysel ve toplumsal olarak hayatımızı etkileyen internetin nasıl kullanılması gerektiğini devletin vatandaşa bakan yüzü olan kamu çalışanlarına her yönüyle aktarmayı hedefleyen, Türkiye’nin yerel yönetimlere özel ilk dijital okur & yazarlık eğitimi “Dijital Hayat Sertifika Programı” 2. Dönem mezunlarını verdi.

Marmara Belediyeler Birliği ve Dijital Hayat Akademisi işbirliğiyle düzenlenen “Dijital Hayat Sertifika Programı”  2. Dönem mezuniyet töreni Marmara Belediyeler Birliği Eğitim Müdürü Yusuf Kara ve Dijital Hayat Akademisi Direktörü Bilal Eren’in  katılımıyla 29 Mart 2016 Salı günü gerçekleşti.

2. Dönemi başarıyla tamamlayan 6 katılımcıya başarı sertifikalarını Marmara Belediyeler Birliği Eğitim Müdürü Yusuf Kara ve Dijital Hayat Akademisi Direktörü Bilal Eren takdim etti.

Dijital Hayat Sertifika Programı; Dijital Çağın Dünü Bugünü ve Geleceği, Dijital Güvenlik, Siber Psikoloji, Dijital Pazarlama ve PR, Kurumsal İletişim ve Kriz Yönetimi, Bilişim Hukuku, Sosyal Medya ve İnsan Odaklı Teknoloji gibi toplam 16 konu başlığı altında uzman eğitmenlerin verdiği 48 saatlik bir eğitimi içeriyor.