hamza

Hamza Şamlıoğlu

Birçok firmada IT uzmanı olarak görev yapan Şamlıoğlu, on yılı aşkın bilişim sektöründeki kariyerinin son 6 yılını Bilgi İşlem Sorulusu olarak yerine getirmiştir.
2009 yılından bu yana iletişim sektöründe çalışan Şamlıoğlu, sektörün önde gelen PR firmalarından Zarakol İletişim Hizmetleri’nde üç yıl Sosyal Medya Analiz ve Raporlama görevi ile Communication Partner PR ajansında 3,5 yıl Dijital İletişim Direktörü olarak görev yapmıştır.

2012 yılında Communication Partner’da Dijital İletişim Direktörü görevini üstlenen Şamlıoğlu, bugüne kadar sosyal medya iletişimi, sosyal medya reklamları, sosyal medya takibi, dijital, web ve web uygulamaları konularında ülkemizin önde gelen ve ulusal birçok markaya hizmet vermiştir.

Şamlıoğlu, 6 yıllık ajans kariyerinden sonra 2015 sonu itibari ile marka tarafına geçerek BGA Bilgi Güvenliği A.Ş firmasında İletişim Direktörü olarak görev yapmaya başlamıştır.
2005 yılından beri TEAkolik.com adresinde blog yazan Şamlıoğlu, sektörün önde gelen teknoloji bloggerları arasındadır. Hobi olarak ve tek başına yürüttüğü TEAkolik.com blogunda aylık 500.000 ziyaretçiye hitap etmektedir.
Blogu TEAkolik.com, 11 yıl içerisinde 15 milyondan fazla ziyaret almıştır. Aynı zamanda bloğunda 3.100’den fazla makale yazan Şamlıoğlu’nun bu makalelerine ziyaretçileri tarafından 30.000’den fazla yorum yapılmıştır.

Bugüne kadar birçok üniversitede ve sektörün önemli dijital medya konferanslarında Sosyal Medya Analizi, Sosyal Medya ve Bloglar, Sosyal Medya’da Güvenlik, Sosyal Medya Takibi ve Analizi, Giyilebilir Teknolojiler ve Mobil Teknolojiler konularında eğitimler ve seminerler vermiştir. Aynı zamanda birçok üniversitede eğitimler vermiştir.
Şamlıoğlu, Dmoz platformunda (Open Directory Project) 5 yıldan fazla bir süredir gönüllü olarak editörlük görevini sürdürmektedir.

Yine gönüllü olarak 2014 yılında USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneği) derneğine üye olmuş, 2015 yılı itibari ile yönetim kurulu üyeliğine kabul edilmiş, ardından da USMED Genel Sekreteri görevine getirilmiştir.
Şamlıoğlu 36 yaşında, evli ve bir çocuk babasıdır. Hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.teakolik.com/hakkinda/ sayfasını inceleyebilirsiniz.