Bireysel ve toplumsal olarak hayatımızı etkileyen internetin nasıl kullanılması gerektiğini devletin vatandaşa bakan yüzü olan kamu çalışanlarına her yönüyle aktarmayı hedefleyen, Türkiye’nin yerel yönetimlere özel ilk dijital okur & yazarlık eğitimi “Dijital Hayat Sertifika Programı” ilk dönem mezunlarını verdi.

Marmara Belediyeler Birliği ve Dijital Hayat Akademisi işbirliğiyle düzenlenen “Dijital Hayat Sertifika Programı” ilk dönem mezuniyet töreni Bağcılar Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekili Lokman Çağırıcı’nın katılımıyla gerçekleşti.

sertifika-02

İlk dönemi başarıyla tamamlayan 20 katılımcıya başarı sertifikalarını veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı; katılımcıları tebrik ederek, yerel yönetimlerin vatandaşla iletişimini çağa uygun olarak geliştirecek bu eğitimin önemine vurgu yaptı.

Ayrıca Lokman Çağırıcı; bu eğitimlerin düzenli aralıklarla devam edeceğini belirtti.

Dijital Hayat Sertifika Programı; Dijital Çağın Dünü Bugünü ve Geleceği, Dijital Güvenlik, Siber Psikoloji, Dijital Pazarlama ve PR, Kurumsal İletişim ve Kriz Yönetimi, Bilişim Hukuku, Sosyal Medya ve İnsan Odaklı Teknoloji gibi toplam 16 konu başlığı altında uzman eğitmenlerin verdiği 48 saatlik bir eğitimi içeriyor.

dijital-okur-yazarlik-egitimi-03

* Basında çıkan ilgili haberler:

Hürrriyet Gazetesi

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/istanbul-haberleri/yerel-yonetim-akademisi-mezunlari-sertifikalari_242976/

Milliyet Gazetesi

http://www.milliyet.com.tr/yerel-yonetim-akademisi-mezunlari-sertifikalarina-istanbul-yerelhaber-1214645/

HaberTürk Gazetesi

http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/43247692-yerel-yonetim-akademisi-mezunlari-sertifikalarina-kavustu