AKSEM NEDİR?

AK Parti İstanbul İl Teşkilatı ve ilçe teşkilatlarında görev yapan teşkilat mensuplarının, seçilmişlerin ve üyelerin kişisel ve meslekî gelişimine yönelik eğitim programlarının planlandığı ve uygulandığı “sürekli eğitim merkezi”dir.

10 Nisan 2016 , Pazar 13.00 da Haliç Kongre Merkezinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından gerçekleştirilen konuşma ile AKSEM eğitim hayatına başlamış bulunmaktadır.

 

Bireylerin ve kurumların zamanın ruhunu anlamaları, dijital çağın getirdiği ve getireceği alışkanlık ve deneyimlere göre tasarlanmış olan sertifika programında, 10 farklı konu başlığı ile beraber toplam 30 saatlik eğitim verilecektir. 16 Nisan 2016 Cumartesi günü başlacak olan eğitim programı her cumartesi saat 14.00-17.00 arasında AK PARTİ İstanbul İl Binası – Sütlüce de gerçekleştirilecek ve  25 Haziran 2016 Cumartesi tamamlanacaktır.

Direktörlüğünü Bilal Eren’in yaptığı Dijital Hayat Akademi tarafından verilecek olan eğitim programında farklı birçok konu başlığı altında bir takım sorunun yanıtı  alanında uzman eğitmenlerimiz ve sizlerle birlikte aranacak.

Konu başlıkları ve soruları sıralayacak olursak;

1-Dijital Çağın Dünü, Bugünü ve Geleceği
-İnternet hangi amaçla, nasıl başladı, zamanla hangi aşamalardan geçti? Keşfedildiği atmosfer bugün nelere sebep oluyor?

2-Dijital Vatandaşlık, Sanal Kimlikler
-İnternet olmadan önce doğan kuşak ile internetle doğan kuşak arasındaki farklar? “Dijital Vatandaş” nasıl olduk? Dijital vatandaşlık hangi sorumlulukları yüklüyor?

3-Dijital Medya ve Pazarlama
-Dijital medya ve iletişim araçları neler? Hangi uygulamalar işimizde bizleri öne çıkarır?

4-Dijital İletişim ve Kriz Yönetimi
-Neler bir krize yol açar? Hatalı bir bilgi paylaşıldığında hangi adımlar atılmalı? İyi bir kriz ekibi nasıl oluşturulur? Kurumsal ve bireysel itibar nasıl tekrar sağlanır?

5-Sosyal Medya/ Web 2.0
-Sosyal medyayı neden bu kadar çok seviyor ve kullanıyoruz? İnsanoğlunu niye bu kadar etkiledi? İnsanların paylaşma ve konuşma isteğini mi ortaya çıkardı?

6-Siber Psikoloji
”Siber psikoloji” nedir, insanlar buradayken nasıl düşünürler?

7-Bilişim Hukuku
-“İnternet Hukuku” nedir? Gerçek hayatta işlenen suçla internette işlenen suç arasındaki fark nedir? Ne hakaret sayılır? Haklarımın ihlal edildiğini nasıl anlarım?

8-Dijital Güvenlik Kavramı ve Kişisel ve Kurumsal Verilerin Korunması
-Dijital Güvenlik nedir? Bireysel ve kurumsal olarak güvenliğimizi nasıl sağlarız? Teknik olarak bilgilerimi en iyi nasıl korurum? Hangi bilgilerimi paylaşmamalıyım? Verilerimi kim, hangi amaçla kullanır?

9-Nesnelerin İnterneti ve Büyük Veri
Nesnelerin İnterneti ve Büyük Veri arasında nasıl bir bağlantı var? Büyük Veri risk yönetiminde nasıl kullanılır?

10-Yeni Nesil İçerik, Kültür ve Trendler
“Trend” nedir? Bir şey internette ,özelde ve sosyal medyada nasıl Trend olur?
“Caps” nedir, nasıl hazırlanır? “Mim” nedir, nasıl hazırlanır? “Gif” nedir, nasıl hazırlanır?