4 Haziran 2016, Cumartesi  saat:14.00 da Ak Parti İl Başkanlığı binasında Aksem deki eğitimlerimize Mehmet Dinç hocamızın “Siber Psikoloji” konulu eğitimi ile devam edildi.

 

Günümüzde artık insanların bir parçası olarak gördüğü mobil teknoloji aletleri ile yaşam alanımızın, hayallerimizin ve psikolojik dayanıklılığımızın değiştiğini belirten Mehmet Dinç, internet bağımlılığının arttığını ve gün geçtikçe psikolojik destek almak isteyenler çoğaldığının altını çizdi.

“İnternet olmadığı zamanlarda boşlukta hissediyorum” diye bir algı oluştuğunu söyleyen Mehmet Dinç, halbuki bu sözü söyleyen çoğu kimselerin hayatlarının bir bölümünde hiç internet olmadan yaşamlarını sürdürerek bu günlere geldiğini ve artık internet bağımlılığının insanları sosyal hayattan tamamen uzaklaştırdığı bir buhrana doğru sürüklediğini belirtiyor.

Bu durumlara karşı zamanında önlem alınmasını ve kullanım alışkanlıklarının belirli bir periyot dahilinde sürdürülmesinin altını çizerek uzun süreli bilgisayar kullanımlarının fiziksel olarak duruş pozisyonlarından kaynaklanan bel rahatsızlıklarına ve aynı zamanda göz rahatsızlıklarına yol açtığını da sözlerine ekledi.